Long Jump

Forname

Surname

Club

 

Distance

1

Chloe

BARROWCLOUGH

Barnsley Athletic Club

U11G

3.87

2

Joshua

ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U11G

3.86

3

Mia

FRANCO

Amber Valley & Erewash Athletic Club U13G

3.79

4

Bobbie

WAUGH

Hallamshire Harriers Sheffield

U13G

3.78

5

Angeline

ABBERLEY

Rotherham

U13G

3.54

6

Matthew

COCKINGS

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

3.42

7

Millie

QUINN

Hallamshire Harriers Sheffield

U15G

3.41

8

Anaiah

ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

3.3

9

Isla

KERR

Rotherham Harriers & AC

U13G

3.22

10

Danny

KERINS

Wakefield District H & AC

U13B

3.13

11

Sam

JORDAN

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

2.99

12

Keira

RHODES

Wombwell Sporting AC

U11G

2.77

Long Jump

Forname

Surname

 

 

Distance

1

Kristis

ARCHER

Wombwell Sporting AC

U17W

5.05

2

Emily

DYE

Kingston Upon Hull AC

U17G

4.77

3

Katie

BARNES

Doncaster

U17G

4.61

4

Ellie

FEDZIN

Longwood Harriers AC

U15G

4.58

5

Hayden

BLUNN

Macclesfield Harriers & AC

U13B

4.41

6

Caitlin

RIMMER

City of Sheffield And Dearne AC

U17W

4.39

7

Katie

POTTS

Amber Valley & Erewash Athletic Club U15G

4.23

8

Carole

FILER

City of Norwich AC

Sw

4.01

9

James

WAINWRIGHT

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

3.73

10

Jasmine

SMITH

Wombwell Sporting AC

U15G

3.65

Long Jump

Forname

Surname

 

 

Distance

1

Amelia

BENJAMIN

Birchfield Harriers

Sw

5.52

2

Harry

KENDALL

Tonsridge

U23M

6.54

3

Deo

MILANDU

City of Sheffield And Dearne AC

Sm

5.64

4

Sam

CHUBB

Hallamshire Harriers Sheffield

Sm

5.43

5

Nathan

HOOD

KUHAC

U20M

5.39

6

Callum

WRIGHT

Dorchester AC

Sm

5.21

7

Anabel

BAGLEY

Sheffield

U20W

5.16

8

Nicole

LANNIE

Doncaster Athletic Club

U17W

5.11

9

Daphney

ADEBAYO

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

4.98

10

Ellie

WALKER

City of Sheffield And Dearne AC

U20W

4.85

11

Tilly

MYCROFT

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

4.31

12

Jacey

SHILLITO

Wombwell Sporting AC

U15G

4.27

13

George

COLTON

Worksop Harriers

U13B

4.26

14

Rudi

MAY

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

3.66

Shot Putt

Forname

Surname

 

 

Distance

1

Arturas

GURKLYS

City of Sheffield And Dearne AC

Sm

16.95

2

Jonathan

BRIGGS

Birmingham Running Athletics & Triat Sm

13.35

3

Emma

DAKIN

Rotherham Harriers

U20M

12.09

4

Lucy

HOLMES

Wakefield District H & AC

Sw

11.73

5

Annabelle

PASK

Rugby & Northampton AC

Sw

10.65

6

Josh

KYNOCH

City of Sheffield And Dearne AC

U17M

10.57

7

Lucy

FORREST

Rotherham Harriers & AC

U17W

10.22

8

Regan

LANGLEY

Doncaster AC

U17M

9.71

9

Anna

RENKEN

Loughborough Students AC

Sw

9.18

10

Ella

KYNOCH

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

9.14

Shot Putt

Forname

Surname

 

 

Distance

1

Megan

TAYLOR

Leeds City Athletic Club

U17W

8.86

2

Caitlin

RIMMER

City of Sheffield And Dearne AC

U17W

8.85

3

Sophie

OLIVER

Hallamshire Harriers Sheffield

U17W

8.17

4

Ella

DARWIN

Rotherham Harriers & AC

U13G

7.95

5

Morgan

SPINK

Doncaster Athletic Club

U17W

7.77

6

Claudia

COLE

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

7.74

7

Madison

ROWE

Rotherham Harriers

U15G

7.72

8

Jason

NEWELL

Spenborough AC

V45M

7.53

9

Harriet

WALKER

Rotherham Harriers

U15G

7.34

10

Amie

MOORE

Rotherham

U15G

7.23

11

Millie

QUINN

Hallamshire Harriers Sheffield

U15G

6.6

12

Ari

HODGSON

Washington Running Club

Sm

6.29

13

Isla

KERR

Rotherham Harriers & AC

U13G

6.03

14

Danny

KERINS

Wakefield District H & AC

U13B

5.09

15

Matthew

COCKINGS

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

4.59

Pole Vault

Forname

Surname

 

 

Height

1

George

HEPPINSTALL

City of Sheffield And Dearne AC

Sm

4.63

2

Joshua

LINDLEY

City of Sheffield And Dearne AC

U20M

4.03

3

Nathan

LANGLEY

Doncaster AC

U20M

3.33

4

James

MAY

City of Sheffield And Dearne AC

U17M

3.33

Pole Vault

Forname

Surname

 

 

Height

1

Will

LANE

City of Sheffield And Dearne AC

U15B

3.08

2

Lois

GREEN

Chesterfield & District AC

U17W

2.93

3

Amy

HUNT

Wakefield

U15G

2.93

4

Leah

PROCTOR

Chesterfield & District AC

U17W

2.53

5

Sophie

OLIVER

Hallamshire Harriers Sheffield

U17W

2.53

6

Erin

HUNT

Wakefield

U15G

2.53

7

Rebecca

WARDLE

Chesterfield AC

U20W

2.38

8

Arthur

RILEY

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

2.38

9

Ewan

HORSLEY

Chesterfield & District AC

U15G

2.38

10

Evan

HOPKINS

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

2.23

11

Tony

MURRAY

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

2.23

12

Regan

LANGLEY

Doncaster AC

U17M

2.23

13

Hayley

FOX

Lincoln Wellington Athletic Club

Sw

2.08

14

Rudi

MAY

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

2.08

15

Hannah

MOODY

Chesterfield

U15G

2.08

16

Alicia

PROCTOR

Chesterfield & District AC

U15G

1.93

17

Katy

DAVID

 

U13G

1.93

18

Louis

WHYSALL

2 Dash

U13B

1.78

19

Sam

OLIVER

Hallamshire Harriers Sheffield

U15B

1.63

20

Oliver

MAARANEN

2 Dash

U11B

1.63

Triple Jump

Forname

Surname

 

 

Distance

1

Savannah

STOREY

Worksop Harriers

U17W

9.25

2

Lahanna

VARDY

Rotherham Harriers

U15G

9.17

3

Grace

PLATER

Leeds City Athletic Club

U20W

11.13

4

Sam

CHUBB

Hallamshire Harriers Sheffield

Sm

12.3

Vortex

Forname

Surname

 

 

Distance

1

JORDAN

SAM

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

23.5

2

TURNER

GEORGE

2 DASH

U11B

26.49

3

WHYSALL

OSCAR

2 DASH

U11B

23.29

4

Arthur

RILEY

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

23.14

5

Isabella

DAVIES

Birchfield Harriers

U11G

14.35

 

1

Junior 60m Race 1

 

 

Time

 

1

Chloe BARROWCLOUG Barnsley Athletic Club

U11G

9.29

 

2

Isabella DAVIES

Birchfield Harriers

U11G

9.53

 

3

Keira RHODES

Wombwell Sporting AC

U11G

10.25

 

1

Junior 60m Race 2

 

 

 

 

1

Tony MURRAY

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

9.14

 

2

Joshua ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

9.33

 

3

George Whysall

2DASH

U11B

9.35

 

4

Sam JORDAN

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

10.56

 

5

Oscar Whysall

2 Dash

U11B

11.06

 

1

Junior 60m Race 3

 

 

 

 

1

Angeline Abberley

Rotherham

U13G

8.73

 

2

Ella DARWIN

Rotherham Harriers & AC

U13G

9.03

 

3

Anaiah ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

9.37

 

4

Bobbie WAUGH

Hallamshire Harriers Sheffield

U13G

9.68

 

5

Katy DAVID

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

9.69

 

6

Isla KERR

Rotherham Harriers & AC

U13G

9.72

 

1

Junior 60m Race 4

 

 

 

 

1

George COLTON

Worksop Harriers

U13B

9.14

 

2

Louis WHYSALL

2 Dash

U13B

10.45

 

3

Danny KERINS

Wakefield District H & AC

U13B

11.16

 

2

60mH Race 1

 

 

 

 

1

Elle HINCHLIFFE

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

9.48

 

2

Charlie YATES

Amber Valley & Erewash Athletic

U15G

9.89

 

3

Jacey SHILLITO

Wombwell Sporting AC

U15G

10.39

 

4

Mia FRANCO

Amber Valley & Erewash Athletic

U13G

11.26

 

2

60mH Race 2

 

 

 

 

1

Nicole LANNIE

Doncaster Athletic Club

U17W

9.15

 

2

Emily RACE

Worksop Harriers

U20W

9.19

 

3

Megan TAYLOR

Leeds City Athletic Club

U17W

9.96

 

4

Evie MASON

City of Sheffield And Dearne AC

U17W

10.17

2

60mH Race 3

 

 

 

1

Deo MILANDU

City of Sheffield And Dearne AC

Sm

8.52

2

Curtis MITCHELL

Preston

Senior

8.53

3

Samuel CRONEY

Kingston Upon Hull AC

U17M

8.86

 

 

 

 

0.00

3

Sen 60m Race 1

 

 

0.00

1

Adam WALKER-KHAN

Birchfield Harriers

Senior

7.10

2

Lee THOMPSON

City of Sheffield And Dearne AC

Sm

7.12

3

Derrius GREENAWAY

Rotherham Harriers & AC

U20M

7.13

4

Tom METCALFE

University of Sheffield Union o

Sm

7.14

5

Marvin EDWARDS

Northern Masters AC

Sm

7.24

6

Leroy TOMAS

Basildon

Sm

7.37

3

Sen 60m Race 2

 

 

 

1

Nathan TOGUN

Birchfield Harriers

Senior

7.36

2

Adam MURRAY

Wakefield

Senior

7.40

3

Lewis PALEY

Wakefield

Senior

7.51

4

John TROTMAN

East Cheshire Harriers & Tamesi

U20M

7.62

5

Daka DALISTO

City of Sheffield And Dearne AC

U17

7.63

6

James GREENHALGH

West Norfolk AC

Sm

7.64

3

Sen 60m Race 3

 

 

 

1

Bradley ELLISON

Rotherham

U20M

7.60

2

Max MILLERCHIP

Shrewsbury AC

U17M

7.62

3

Scott MACKAY

Leeds University Atheltics Club

U2Om

7.65

4

Callum WRIGHT

Dorchester AC

Sm

7.69

5

James WINDLE

Sheffield Hallam University Ath

U23

7.72

6

Ben KELLY

Hallamshire Harriers

U20

7.88

3

Sen 60m Race 4

 

 

 

1

Jaafar HASAN

Sheffield Hallam University Ath

U20M

7.52

2

Jonathan CHAN

Sheffield Hallam University Ath

U20M

7.68

3

Atheer GALDAGON

Sheffield AC

Senior

7.76

4

Samuel CRONEY

Kingston Upon Hull AC

U17M

7.76

5

Ella BARRETT

Chesterfield & District AC

Sw

7.95

6

Amanda SHAW

Wakefield District H & AC

Sw

8.09

3

Sen 60m Race 5

 

 

 

1

Gabriel AFFONSO

Leeds University Atheltics Club

Sm

7.73

2

Malcolm MCPHAIL

Northern Masters AC

Sm

8.05

3

Josh KYNOCH

City of Sheffield And Dearne AC

U17

8.11

4

Tom HUNT

Rotherham Harriers

U20

8.26

5

Jason NEWELL

 

Sm

8.52

3

Sen 60m Race 6

 

 

 

1

Eleanor RAWSON

City of Sheffield And Dearne AC

Sw

8.03

2

Gabby CRAFT

Hallamshire Harriers

U20

8.21

3

Sarah Zintchem

Rotherham Harriers AC

U20

8.35

4

Nicole NORTON

Doncaster Athletic Club

Sw

8.53

5

Lucy HOLMES

Wakefield District H & AC

Sw

8.62

6

Katy MAWHINNEY

Leeds University Atheltics Club

Sw

8.87

3

Sen 60m Race 7

 

 

 

1

Megan DARWIN

Rotherham Harriers

U17G

8.41

2

Olivia PARKES

Rotherham Harriers

U20

8.70

3

Hameedah ISMAIL

Sheffield Hallam University Ath

Sw

8.96

3

Sen 60m Race 8

 

 

 

1

Leah PROCTOR

Chesterfield & District AC

U17W

8.27

2

Kristis ARCHER

Wombwell Sporting AC

U17W

8.37

3

Jessica NEWSOME

Barnsley Athletic Club

U17W

8.39

4

Savannah STOREY

Worksop Harriers

U17W

8.77

3

Sen 60m Race 9

 

 

 

1

Daisy LOGAN

KUHAC

U15G

8.20

2

Elle HINCHLIFFE

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

8.40

3

Sam KELLY

Hallamshire Harriers

U15B

8.52

4

William EARNSHAW

 

0 U15B

8.58

5

Isabel WHITE

Longwood Harriers AC

U15G

8.59

6

Tilly MYCROFT

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

8.70

3

Sen 60m Race 10

 

 

 

1

Ellie FEDZIN

Longwood Harriers AC

U15G

8.82

2

Zara RILEY

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

9.05

3

Lahanna VARDY

Rotherham Harriers

U15G

9.24

4

Katie POTTS

Amber Valley & Erewash Athletic

U15G

9.27

5

Claudia COLE

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

9.30

6

Jasmine SMITH

Wombwell Sporting AC

U15G

9.43

3

60m Race Walker

 

 

 

1

Ellie SIMPSON

City of Sheffield And Dearne AC

Sw

13.83

2

Orla CONNEELY

City of Sheffield And Dearne AC

U15G

18.13

4

300m Race 1

 

 

 

1

Adam WALKER-KHAN

Birchfield Harriers

Senior

 

2

Mike COOGAN

East Cheshire Harriers & Tamesi

Sm

36.15

3

Joshua HUMBERSTON Hallamshire Harriers Sheffield

U20M

37.43

4

Tom HUNT

Rotherham Harriers

U20

41.86

5

Morgan SPINK

Doncaster Athletic Club

U17W

41.98

5

400m Race 1

 

 

 

1

Calvin HEAYESZEO

Sheffield & Dearne

Senior

50.52

2

Harvey STAINTHORPE Croydon Harriers

Sm

50.99

3

Lennox THOMPSON

Newham & Essex Beagles AC

Sm

51.10

4

David RUTHERFORD

University of Sheffield Union o

Sm

54.03

5

Heather CARSON

University of Sheffield Union o

Sw

59.86

5

400m Race 2

 

 

 

1

John TROTMAN

East Cheshire Harriers & Tamesi

U20M

53.18

2

Leeroy GOLDING

Pendle Athletic Club

Sm

1:01.01

3

Leah PROCTOR

Chesterfield & District AC

U17W

1:03.36

4

Victoria WEST

City of Sheffield And Dearne AC

U20W

1:12.98

6

800m BMC Race 1

 

 

 

1

Canaan SOLOMON

Woodford Green Essex Ladies

Sm

1:52.41

2

Patrick TAYLOR

Birchfield H/Birmingham Uni

Sm

1:53.87

3

Kevin BELL

Liverpool H

Sm

1:54.89

4

James SAXTON

Wakefield/Warwick Uni/ACkworth

Sm

1:55.21

5

Samuel JONES

St. Albans AC/St. Albans Stride

Sm

1:57.57

6

Dan RIDDINGTON

Bracknell AC

Sm

1:58.74

6

800m BMC Race 2

 

 

 

1

Thomas RANDOLPH

Tamworth/St. Mary's Uni

U20M

1:55.39

2

Luke JONES

Tamworth/Birmingham Uni

Sm

1:56.19

3

Fergus MCAULIFFE

Charnwood

U20M

1:56.77

4

Jonathon BEHARRELL

Sheffield & Dearne/St. Mary's U

Sm

1:56.87

5

Matthew PATERSON

Corby

U20M

1:57.94

6

Anthony WHITEMAN

Shaftesbury Barnet

V45M

2:02.16

0

 

 

0

 

6

800mBMC Race 3

 

 

 

1

Tim ROGERS

Wycombe

U20M

2:01.12

2

Tom GUY

City of Stoke/St. Mary's Uni

Sm

2:01.69

3

Finn HUTTON

Havering

Sm

2:01.91

4

Oli LUM

Bracknell AC/Cardiff Met Uni

Sm

2:02.15

5

Jack BENSTEAD

Corby

U20M

2:02.19

6

Dean RICHARDSON

City of Stoke/Midland Masters

V4Om

2:03.10

DNF

Tom MACKMAN

TomBrighton Phoenix/Birmingham U Sm

0.00

0

 

 

0

 

6

800m BMC Race 4

 

 

 

1

Leah BARROW

Windsor Slough Eton & Hounslow/

Sw

2:10.33

2

Julia COOKE

Birchfield H/Birmingham Uni/Run

Sw

2:10.97

3

Danielle WEBB

Liverpool H/Loughborough Studen

Sw

2:13.23

4

Gabrielle COVENEY

Ealing Southall & Middx/Dundrum

Sw

2:13.52

5

Saskia HUXHAM

Hallamshire

U20W

2:14.71

6

Molly POCOCK

Aldershot Farnham & District

U23

2:15.57

7

Richael BROWNE

Sli Cualann/Ireland

Sw

2:19.36

0

 

 

0

 

6

800m Race 5

 

 

 

1

Jed TURNER

Sheffield Rc

Sm

2:20.13

2

Chris IRELAND

Sheffield Running Club

Senior

2:20.50

3

Katy SHARP

University of Sheffield Union o

Sw

2:49.29

0

 

 

0

 

6

800m Open Race 2

 

 

 

1

Zak FERGUSON

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

2:26.81

2

Bobbie WAUGH

Hallamshire Harriers Sheffield

U13G

2:39.92

3

Hayden BLUNN

Macclesfield Harriers & AC

U13B

2:45.27

4

Alicia PROCTOR

Chesterfield & District AC

U15G

2:48.95

5

Hugo CULLEN

Doncaster Athletic Club

U15B

2:50.36

6

Mia FRANCO

Amber Valley & Erewash Athletic

U13G

2:58.40

0

 

 

0

 

8

200m Race 1

 

 

 

1

Derrius GREENAWAY

Rotherham Harriers & AC

U20M

22.38

2

Tom METCALFE

University of Sheffield Union o

Sm

22.44

3

Lennox THOMPSON

Newham & Essex Beagles AC

Sm

22.69

4

Stirling GIBBONS

Sheffield Hallam University

Senior

25.02

0

 

 

0

 

8

200m Race 2

 

 

 

1

Harry KENDALL

Tonbridge

U23M

22.49

2

Mike COOGAN

East Cheshire Harriers & Tamesi

Sm

22.93

3

Adam MURRAY

Wakefield

Senior

23.54

4

Jonathan CHAN

Sheffield Hallam University Ath

U20M

24.27

5

James WINDLE

Sheffield Hallam University Ath

U23M

24.82

0

 

 

0

 

8

200m Race 3

 

 

 

1

Isaac RUSHWORTH

City of Sheffield And Dearne AC

U17M

23.27

2

Nathan LANGLEY

Doncaster AC

U20M

23.80

3

Daka DALISTO

City of Sheffield And Dearne AC

U17M

23.84

4

Atheer GALDAGON

City of Sheffield And Dearne AC

Senior

24.19

5

Lewis PALEY

Wakefield

Senior

24.45

0

 

 

0

 

8

200m Race 4

 

 

 

1

John TROTMAN

East Cheshire Harriers & Tamesi

U20M

23.76

2

Jaafar HASAN

Sheffield Hallam University Ath

U20M

23.98

3

Max MILLERCHIP

Shrewsbury AC

U17M

24.54

4

Gabriel AFFONSO

Leeds University Atheltics Club

Sm

26.05

5

Tom HUNT

Rotherham Harriers

U20

26.54

8

200m Race 5

 

 

 

1

Malcolm MCPHAIL

Northern Masters AC

Sm

25.09

2

Amanda SHAW

Wakefield District H & AC

Sw

25.27

3

Eleanor RAWSON

City of Sheffield And Dearne AC

Sw

25.80

4

Anna RENKEN

Loughborough Students AC

Sw

26.27

5

Megan BATES

University of Sheffield Union o

Sw

27.25

8

200m Race 6

 

 

 

1

Leeroy GOLDING

Pendle Athletic Club

Sm

26.39

2

Molly ADAMS

Horsham Blue Star Harriers

Sw

26.41

3

Jason NEWELL

Spenborough AC

V45M

27.83

4

Mark ABBERLEY

Doncaster AC

Senior

29.23

8

200m Race 7

 

 

 

1

Megan ASHELBY

Stockport Harriers & AC

Sw

27.44

2

Annabelle PASK

Rugby & Northampton AC

Sw

28.10

3

Cara BROWN

Sheffield Hallam University Ath

U20W

28.12

4

Katy MAWHINNEY

Leeds University Atheltics Club

Sw

30.09

5

Hameedah ISMAIL

Sheffield Hallam University Ath

Sw

30.43

8

200m Race 8

 

 

 

1

Anabel BAGLEY

City of Sheffield And Dearne

U20W

26.01

2

Sarah ZINTCHEM

Rotherham Harriers AC

U20W

26.55

3

Olivia PARKES

Rotherham Harriers

U20W

28.17

8

200m Race 9

 

 

 

1

Daisy LOGAN

KUHAC

U15G

26.79

2

Isabel WHITE

Longwood Harriers AC

U15G

27.65

3

Daphney ADEBAYO

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

27.75

4

Charlie YATES

Amber Valley & Erewash Athletic

U15G

28.69

5

Hannah MOODY

Chesterfield

U15G

29.34

6

Alicia PROCTOR

Chesterfield & District AC

U15G

31.40

8

200m Race 10

 

 

 

1

Corey MARTIN

City of Sheffield And Dearne AC

U15B

26.73

2

Hayden BLUNN

Macclesfield Harriers & AC

U13B

30.12

3

Millie QUINN

Hallamshire Harriers Sheffield

U15G

30.61

4

James WAINWRIGHT

City of Sheffield And Dearne AC

U15B

31.01

8

200m Race 11

 

 

 

1

Anaiah ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

30.75

2

Rudi MAY

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

31.06

3

Joshua ATOYEBI

City of Sheffield And Dearne AC

U11B

31.27

4

Isabella DAVIES

Birchfield Harriers

U11G

31.54

5

Matthew COCKINGS

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

34.78

9

1500m BMC Race 1

 

 

 

1

Jonathan DAVIES

Reading AC/Birmingham Uni

Sm

3:47.26

2

Max WHARTON

Liverpool H/St. Mary's Uni

Sm

3:51.42

3

Jeremy BARNES

Coventry/St. Mary's Uni

Sm

3:51.72

4

Matthew SEDDON

Bracknell AC/Cardiff Met Uni

Sm

3:54.30

5

Doug MUSSON

Notts/Nottingham Trent Uni

Sm

3:54.32

6

Adam MOORE

Windsor Slough Eton & Hounslow/

Sm

3:59.29

7

Miles WEATHERSEED

Tonbridge/Oxford Uni

Sm

4:02.43

8

Harry KENDALL

Tonbridge

Sm

4:04.46

9

Jack SIMPSON

Burton

U20M

4:04.95

DNF

Nicholas LANDEAU

NicholasEaling Southall & Middx/Trin Sm

 

9

1500m BMC Race 2

 

 

 

1

David PROCTOR

Sale Harriers Manchester/Rochda

Sm

3:59.78

2

Alistair RUTHERFORD

Birchfield H/Birmingham City Un

Sm

4:01.60

3

Sam KNEE-ROBINSON Bedford & County/Birmingham Uni

Sm

4:03.64

4

Max JONES

Basildon

Sm

4:04.51

5

Stuart KING

Notts/Leeds Beckett Uni

Sm

4:07.86

6

Michael ELLIS

Tonbridge/Sheffield Hallam Uni

Sm

4:08.81

7

Jonathan HIORNS

Notts

Sm

4:08.82

8

Kieron CONNOR

Croydon

Sm

4:08.90

9

Callum CRAWFORD-W Annadale

Sm

4:08.98

10

Archie BANKS

Charnwood

U20M

4:10.12

11

Yahye DIRIR

Birchfield H/Aston Uni

Sm

4:12.58

9

1500m BMC Race 3

 

 

 

1

Ciara EVERARD

University College Dublin/Irela

Sm

4:27.28

2

Georgie HARTIGAN

Birchfield H/Loughborough Stude

Sw

4:27.49

3

Kimberly JOHANSEN

Chelmsford AC

Sw

4:28.94

4

Gemma KERSEY

Basildon/Middlesex Uni

Sw

4:33.65

5

Lilly COWARD

Invicta East Kent/St. Mary's Un

Sw

4:37.22

6

Abigail NOLAN

Coventry/St. Mary's Uni

U2Ow

4:39.26

7

Grace MADDOX

Preston/Leeds Uni

Sw

4:44.45

8

Cara ANDERSON

Perth Strathtay/Derby Uni

Sm

4:47.22

9

Anna SHARP

Southampton/Oxford Uni

Sw

4:48.30

10

Phoebe BRAMLEY

Leeds University AC/Cc Club

Sw

5:33.12

9

1500m Race 4

 

 

 

1

Conall MCGINNESS

Huntingdonshire

U17M

4:25.01

2

Guy BRACKEN

North Shields Poly/Vaa North Ea

V55M

4:25.97

3

Joe PARKIN

Amber Valley & Erewash

U20M

4:36.50

4

Jordan POULSTON

Doncaster Athletic Club

U17M

4:53.68

5

Joel MCGINNESS

Huntingdonshire

U15B

5:14.77

6

Steven DOXEY

Swinton Running Club

M55

5:17.22

10

1000m All groups

 

 

 

1

Anthony BELL

Lancashire Walking Club

SM

5:49.67

2

Lucy WALKER

City of Sheffield And Dearne AC

U13G

5:56.95

3

Toby CHAPLIN

City of Sheffield And Dearne AC

U13B

6:06.37

4

Imogen WALKER

City of Sheffield And Dearne AC

U11G

6:56.95