Track Results for Fox Classic 10th Feb

1

SW-U17 60m Hurdles Race 1

 

0.00

 

1

Georgia HOLLIS LAWRENCE

City of Sheffield & Dearne AC

8.93

U20W

2

Emily RACE

Worksop Harriers

9.00

U20W

3

Nicole LANNIE

Doncaster Athletic Club

9.04

U17W

4

Melissa COXON

Rotherham Harriers & AC

9.09

U17W

5

Annabelle PASK

Rugby & Northampton AC

9.25

U23F

6

Beth TAYLOR

Rotherham Harriers & AC

9.31

Sw

7

Lizzie TURNER

City of Sheffield & Dearne AC

10.65

U17G

8

Natalie STAINTON

Scunthorpe & District AC

11.54

Sw

1

SW-U17 60m Hurdles Race 2

 

0.00

 

1

Georgia HOLLIS LAWRENCE

City of Sheffield & Dearne AC

8.96

U20W

2

Michael COPELAND

Sheffield & Dearne AC

9.12

Sen M

3

Beth TAYLOR

Rotherham Harriers & AC

9.35

Sw

4

Natalie STAINTON

Scunthorpe & District AC

11.38

Sw

2

Sen 60m Race 1

 

0.00

 

1

Regan OCONNELL

City of Sheffield & Dearne AC

7.00

Sm

2

Ben STEVENSON

Lsac

7.03

Sen M

3

Derrius GREENAWAY

Rotherham Harriers & AC

7.04

U20M

4

Abdou NJIE

Kingston AC & Poly Harriers

7.10

Sm

5

Christian BYRON

Birchfield Harriers

7.20

Sm

6

Damilola WILLIAMS

Jersey Spartan AC

7.22

Sm

2

Sen 60m Race 2

 

0.00

 

1

Mathias FRANCIS

Birchfield Harriers

7.24

Sm

2

Andrew COUSINS

Birchfield

7.25

Sm

3

Michael SHONIBARE

Victoria Park & Tower Hamlet &

7.26

U20M

4

Harry KENDALL

Tonbridge AC

7.27

U23M

5

Matt RUSHDEN

Dartford Harriers

7.34

Sm

6

Tyler FOWLES

City of Sheffield & Dearne AC

7.54

Sen M

7

Ben CLARKE

Worcester

7.84

U23M

8

Michael COPELAND

Sheffield & Dearne AC

7.89

Sen M

2

Sen 60m Race 3

 

0.00

 

1

Jaafar HASAN

Sheffield Hallam University Ath

7.50

U20M

2

Theo WALKLEY-BARLETT

Rugby & Northampton AC

7.55

U23M

3

James KINDLE

Shu

7.56

U23F

4

Atheer GALDAGON

Sheffield City AC

7.61

Sm

5

Max MILLERCHIP

Shrewsbury AC

7.64

U17M

6

Connor LAVERTY

Swansea AC

7.87

Sm

2

Sen 60m Race 4

 

0.00

 

1

Toby WILLIAMSON

Shrewsbury AC

7.88

U17

2

Andrew LI

University of Sheffield Union o

7.99

Sm

3

Ari HODGSON

Washington Running Club

9.50

SM

2

Sen 60m Race 5

 

0.00

 

1

Linnea KILLANDER

Malmo Al (Sweden)

7.84

SW

2

Ellie BOOKER

Rotherham Harriers & AC

7.87

U20W

3

Melissa COXON

Rotherham Harriers & AC

8.12

U17W

4

Nicole LANNIE

Doncaster Athletic Club

8.25

U17W

5

Megan DARWIN

Rotherham Harriers & AC

8.44

U17G

6

Ravenn COOK

Wreake & Soar Valley AC

9.11

U17W

2

Sen 60m Race 6

 

0.00

 

1

Ellie HINCHLIFFE

City of Sheffield & Dearne

8.18

U15G

2

Daphney ADEBAYO

City of Sheffield & Dearne AC

8.21

U15G

3

Tilly MYCROFT

City of Sheffield & Dearne AC

8.49

U15G

4

Kiyomi TOPHAM

Wreake & Soar Valley AC

8.73

U13G

5

Megan DAVIS

Rushcliffe AC

9.11

U13G

6

Tilly BOYD

Doncaster Athletic Club

9.44

U15G

7

Trinity DOOLEY-WILLIAMS

Doncaster Athletic Club

9.79

U13G

2

60m Race 7

 

0.00

 

1

George COLTON

Worksop Harriers

8.85

U13B

2

Chloe BARROWCLOUGH

Barnsley Athletic Club

9.09

U11G

3

Katie BETTS

Scunthorpe & District AC

9.57

U11G

4

Jessica BETTS

U/A

11.12

U11G

2

60m Race 8

 

 

0.00

 

1

Ben STEVENSON

Lsac

 

6.95

Sen M

2

Mathias FRANCIS

Birchfield Harriers

 

7.07

Sm

3

Jaafar HASAN

Sheffield Hallam University Ath

 

7.46

U20M

4

Tyler FOWLES

City of Sheffield & Dearne AC

 

7.47

Sen M

5

Anther GALDAGON

Sheffield City AC

 

7.56

Sm

6

James KINDLE

Shu

 

7.63

U23F

7

Linnea KILLANDER

Malmo Al (Sweden)

 

7.87

U25W

 

 

 

 

 

 

3

SEN 400m Race 1

 

 

0.00

 

1

Richard STRACNAN

Victoria Park & Tower Hamlet &

 

48.45

Sm

2

Calvin HEAYEZEO

Sheffield & Dearne

 

50.06

Sm

3

Kemu EGBUNIKE

Harrow

 

50.11

Sm

4

Kevin HODGSON

Bournemouth AC

 

50.32

Sm

5

Frano VAINIO-DOISEUL

Cambridge Harriers

 

53.05

Sm

3

SEN 400m Race 2

 

 

0.00

 

1

Bradley ELLISON

Rotherham Harriers & AC

 

51.49

U20M

2

Adam BELLIS

Trafford

 

51.92

M40

3

Joel HARVEY

Brighton & Hove AC

 

52.08

Sm

4

Lawrence BAIRD

Kingston Upon Hull AC

 

52.30

Sm

5

Connor ALDRIDGE

Rugby & Northampton AC

 

52.33

Sm

3

SEN 400m Race 2

 

 

0.00

 

1

Shay WALKER

City of Sheffield & Dearne AC

 

52.00

Sm

2

Ewan SOMERVILLE

University of Sheffield Union o

 

52.32

Sm

3

Matthew SALKELD

Border Harriers & AC

 

52.70

Sm

4

Sam PICTON

Rotherham Harriers & AC

 

55.01

U20M

5

Jessie TAPPIN

Thames Valley Harriers

 

57.06

Sw

6

Jayden SABERTON

City of Sheffield & Dearne AC

 

58.44

U20M

0

 

 

0

0.00

 

3

SEN 400m Race 5

 

0.00

 

1

Hermione PLUMPTRE

Birchfield Harriers

58.24

Sw

2

Becky QUIRKE

University of Sheffield Union o

1:00.10

Sw

3

Anna RENKEN

Loughborough Students AC

1:00.53

Sw

4

Daphnee DISASI

Leeds City Athletic Club

1:04.89 Sw

4

800m Race 1

 

0.00

 

1

James HABERGHAM

Halifax Harriers & AC

1:57.11 Sm

2

Matthew GRAHAM

Manchester Harriers & AC

2:02.75 Sm

3

Alex JONES

Trafford Athletic Club

2:03.27 Sm

4

Luke PICKERING

Durham City Harriers

2:09.80 Sm

5

Jed TURNER

Sheffield Rc

2:18.75 Sm

6

Chris IRELAND

Sheffield Rc

2:23.31 Sm

7

Kevin PYE

Charnwood A C

2:29.71 Sm

8

Sam PICTON

Rotherham Harriers & AC

2:35.36 U20M

4

800m Race 2

 

0.00

 

1

Lewis BRYERS

Wigan & District H & AC

2:21.72 U15B

2

Shen WIGFIELD-TURNER

Hallamshire Harriers Sheffield

2:28.26 U15G

3

Scarlet GLEDDEN

Hallamshire Harriers Sheffield

2:36.59 U15G

4

George COLTON

Worksop Harriers

2:42.69 U13B

5

Fletcher WILD

Sheffield & Dearne AC

2:49.58 U11B

6

Alicia PROCTOR

Chesterfield & District AC

3:00.02 U15G

5

200m Race 1

 

0.00

 

1

Regan OCONNELL

City of Sheffield & Dearne AC

22.03

Sm

2

Derrius GREENAWAY

Rotherham Harriers & AC

22.11

U20M

3

Tj OSSAI

Shaftsbury

22.61

Sm

4

Kevin HODGSON

Bournemouth AC

22.63

Sm

5

Adam BEJAOUI

Be Fit Today Track ACademy'

22.91

U20M

5

200m Race 2

 

0.00

 

1

Christian BYRON

Birchfield Harriers

22.16

Sm

2

Abdou NJIE

Kingston AC & Poly Harriers

22.30

Sm

3

Jerome MCINTOSH

City of Sheffield AC

22.78

Sm

4

Calvin HEAYEZEO

Sheffield & Dearne

23.01

Sm

5

Mathias FRANCIS

Birchfield Harriers

23.31

Sm

5

200m Race 3

 

0.00

 

1

Richard STRACNAN

Victoria Park & Tower Hamlet &

22.21

Sm

2

Michael SHONIBARE

Victoria Park & Tower Hamlet &

22.34

U20M

3

Adam BELLIS

Trafford

23.34

M40

4

Andrew COUSINS

Birchfield

23.69

Sm

5

Jaafar HASAN

Sheffield Hallam University Ath

23.90

U20M

5

200m Race 4

 

0.00

 

1

Atheer GALDAGON

Sheffield City AC

23.82

Sm

2

Tyler FOWLES

City of Sheffield & Dearne AC

23.92

Sen M

3

Rebecca CAMPSALL

City of York AC

24.07

Sw

4

Theo WALKLEY-BARLETT

Rugby & Northampton AC

24.11

U23M

5

200m Race 5

 

0.00

 

1

Max MILLERCHIP

Shrewsbury AC

24.37

U17M

2

Ellie BOOKER

Rotherham Harriers & AC

24.73

U20W

3

Toby WILLIAMSON

Shrewsbury AC

25.68

U17

4

Molly ADAMS

Horsham Blue Star Harriers

25.85

Sw

5

200m Race 6

 

0.00

 

1

Andrew LI

University of Sheffield Union o

25.47

Sm

2

Anabel BAGLEY

City of Sheffield

25.57

U20W

3

Melissa COXON

Rotherham Harriers & AC

25.80

U17W

4

Daphnee DISASI

Leeds City Athletic Club

28.44

Sw

5

Ravenn COOK

Wreake & Soar Valley AC

32.21

U17W

5

200m Race 7

 

0.00

 

1

Daphney ADEBAYO

City of Sheffield & Dearne AC

26.78

U15G

2

Lelle HINCHLIFFE

City of Sheffield & Dearne

27.21

U15G

3

Millie QUINN

Hallamshire Harriers Sheffield

30.89

U15G

4

Isla KERR

Rotherham Harriers & AC

31.41

U11G

5

Tilly LABBETT

Bingley Harriers

37.44

U15G

6

Alicia KERMAN

Bingley Harriers

42.95

U13G

5

200m Race 8

 

0.00

 

1

Arthur REILLY

Sheffield & Dearne

30.02

U11B

2

Rudi MAY

City of Sheffield & Dearne AC

31.37

U13B

3

Katie BETTS

Scunthorpe & District AC

31.59

U11G

4

Fletcher WILD

Sheffield & Dearne AC

34.53

U11B

5

200m Race 9

 

0.00

 

1

Morgan SPINK

Rotherham Harriers & AC

26.69

U17W

2

Beth TAYLOR

Rotherham Harriers & AC

26.98

Sw

3

Charlotte KERR

Rotherham Harriers & AC

27.10

U20W

4

Megan TAYLOR

Leeds City Athletic Club

28.84

U17W

5

Natalie STAINTON

Scunthorpe & District AC

30.84

Sw

6

Ella DARWIN

Rotherham Harriers & AC

31.68

U13G

6

600m Race 1

 

0.00

 

1

Tilly LABBETT

Bingley Harriers

2:24.11 U15G

2

Jessica BETTS

U/A

2:26.09 U11G

3

Alicia KERMAN

Bingley Harriers

2:34.35 U13G

6

600m Race 2

 

0.00

 

1

Isaac RUSHWORTH

City of Sheffield & Dearne AC

1:23.00 U20M

2

Frano VAINIO-DOISEUL

Cambridge Harriers

1:24.34 Sm

DNF

Richard STRACNAN

RichardVictoria Park & Tower Hamlet &

0.00

Sm

Long Jump

0

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Charlotte

KERR

Rotherham Harriers & AC

U20W

5.08

2

Amy

HUNT

Wakefield District H & AC

U15G

4.55

3

Savannah

STOREY

Worksop Harriers

U17W

4.43

4

George

COLTON

Worksop Harriers

U13B

4.29

5

Natalie

STAINTON

Scunthorpe & District AC

Sw

4.16

6

Arthur

REILLY

Sheffield & Dearne

U11B

4.06

7

Erin

HUNT

Wakefield District H & AC

U15G

3.83

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Beth

TAYLOR

Rotherham Harriers & AC

Sw

4.92

2

Megan

TAYLOR

Leeds City Athletic Club

U17W

4.87

3

Morgan

SPINK

Rotherham Harriers & AC

U17W

4.86

4

Ella

DARWIN

Rotherham Harriers & AC

U13G

4.14

5

Isla

KERR

Rotherham Harriers & AC

U11G

3.73

6

Trinity

DOOLEY-WILLIAMS

Doncaster Athletic Club

U13G

3.57

7

Tilly

BOYD

Doncaster Athletic Club

U15G

3.44

8

Tilly

LABBETT

Bingley Harriers

U15G

3.43

9

Fletcher

WILD

Sheffield & Dearne AC

U11B

3.21

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Harry

KENDALL

Tonbridge AC

U23M

6.74

2

Ben

CLARKE

Worcester

U23M

6.49

3

Matt

RUSHDEN

Dartford Harriers

Sm

5.65

4

Nicole

LANNIE

Doncaster Athletic Club

U17W

5.24

5

Tilly

MYCROFT

City of Sheffield & Dearne AC

U15G

4.26

6

Chloe

BARROWCLOUGH

Barnsley Athletic Club

U11G

4.01

7

Rudi

MAY

City of Sheffield & Dearne AC

U13B

3.87

8

Ari

HODGSON

Washington Running Club

Sw

3.11

Shot Putt

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Daniel

UPTON

Trafford Athletic Club

Sm

12.74

2

Rebecca

HALL

Nene Valley Harriers

Sw

12.70

3

George

HEPPINSTALL

City of Sheffield

Sm

9.56

4

Alicia

KERMAN

Bingley Harriers

U13G

6.65

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Daniel

UPTON

Trafford Athletic Club

Sm

12.34

2

Connor

LAVERTY

Swansea AC

Sm

12.14

3

Harry

KENDALL

Tonbridge AC

U23M

12.10

4

Daphney

ADEBAYO

City of Sheffield & Dearne AC

U15G

11.85

5

Beth

TAYLOR

Rotherham Harriers & AC

Sw

10.92

6

Annabelle

PASK

Rugby & Northampton AC

U23F

10.59

7

Matt

RUSHDEN

Dartford Harriers

Sm

10.01

8

Ben

CLARKE

Worcester

U23M

9.70

9

Megan

TAYLOR

Leeds City Athletic Club

U17W

9.52

10

Morgan

SPINK

Rotherham Harriers & AC

U17W

8.40

11

Natalie

STAINTON

Scunthorpe & District AC

Sw

8.19

12

Ella

DARWIN

Rotherham Harriers & AC

U13G

7.13

13

Megan

DAVIS

Rushcliffe AC

U13G

6.54

14

Charlotte

KERR

Rotherham Harriers & AC

U20W

6.51

15

Millie

QUINN

Hallamshire Harriers Sheffield

U15G

6.48

16

Isla

KERR

Rotherham Harriers & AC

U11G

6.31

17

Ari

HODGSON

Washington Running Club

Sw

6.13

18

Trinity

DOOLEY-WILLIAMS

Doncaster Athletic Club

U13G

5.23

0

 

0

0

0

0

Pole Vault

 

0

0

0

0

 

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Adrian

WHITE

Lincoln Wellington Athletic Club

Sm

3.11

2

Amy

HUNT

Wakefield District H & AC

U15G

2.81

3

Erin

HUNT

Wakefield District H & AC

U15G

2.51

4

Evan

HOPKINS

Sheffield & Dearne AC

U15B

2.36

5

India

BARWELL

Lincoln Wellington Athletic Club

U15G

2.21

6

Hayley

FOX

Lincoln Wellington Athletic Club

Sw

2.21

7

Rudi

MAY

City of Sheffield & Dearne AC

U13B

2.21

8

Arthur

REILLY

Sheffield & Dearne

U11B

2.06

9

Alicia

PROCTOR

Chesterfield & District AC

U15G

1.91

10

Erin

BARWELL

Lincoln Wellington Athletic Club

U13G

1.61

 

 

 

 

 

 

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Distance

1

Adam

Hague

City of Sheffield & Dearne

U23M

 

5.5

2

Harry

COPPELL

Wigan Harriers AC

U23M

5.06

3

Alfie

EDWARDS

Wakefield

U15B

3.26

4

James

MAY

City of Sheffield & Dearne AC

U17M

3.26

3 Event Challenge Me

 

 

 

 

 

 

 

0

0

0

0

 

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Points

1

Harry

KENDALL

Tonbridge AC

U23M

2154

2

Ben

CLARKE

Worcester

U23M

1769

3

Matt

RUSHDEN

Dartford Harriers

Sm

1763

4

Connor

LAVERTY

Swansea AC

Sm

1648

5

Ari

HODGSON

Washington Running Club

SW

538

0

 

0

0

0

0

 

3 Event Challenge Wo

 

0

0

0

0

Positon

Forname

Surname

Club

Age and ge Points

1

TAYLOR

Beth

Rotherham Harriers & AC

Sw

1841

2

SPINK

Morgan

Rotherham Harriers & AC

U17W

1685

3

KERR

Charlotte

Rotherham Harriers & AC

U20W

1589

5

TAYLOR

Megan

Leeds City Athletic Club

U17W

1588

6

STAINTON

Natalie

Scunthorpe & District AC

Sw

1182

7

DARWIN

Ella

Rotherham Harriers & AC

U13G

1052

8

KERR

Isla

Rotherham Harriers & AC

U11G

927

9

LABBETT

Tilly

Bingley Harriers

U15G

279